News and results

  • Alex Brett Cioch Mhor

    Pos Runner Club Time Cat

    1 Sam Hesling HHR 01:06:15 M

    2 Tim Somersall Grampian O 01:07:56 M

    3 Ally Beaven U/A 01:09:04 M

    4 Jack Trevelyan HHR 01:10:13 M

    5 Johannes Felter BASOC 01:10:46 M

    6 Henry Blake HHR 01:12:42 M

    7 Andrew MacRae IH 01:13:17 M40

    8 Graham Bee IH 01:13:58 M

    9 Michael O'Donnell IH 01:14:19 M

    10 William Nicolson HHR 01:14:45 M40

    11 Mike Stewart Keith 01:15:18 M50

    12 Andrew Wilby HHR 01:15:58 M40

    13 Robbie Paterson Forres 01:16:11 M

    14 Francisco Javier Cabera BNRA 01:18:26 M

    15 Alan Smith Deeside 01:18:29 M50

    16 John Urquhart Spey Runners 01:19:14 M40

    17 Gavin MacMillan LAC 01:19:29 M

    18 Waldemar Krogulec HHR 01:19:44 M

    19 Andrew Patience Carnethy 01:19:50 M40

    20 David Gawe HHR 01:19:58 M50

    21 Francis Williams U/A 01:20:23 M

    22 Eoin Coull Ross County 01:20:50 M40

    23 Stewart Wilson IH 01:20:58 M40

    24 Rory O'Hara Murray Cosmic 01:21:31 M

    25 Iain Maclennan HHR 01:21:37 M40

    26 Stuart Forrest HHR 01:23:51 M

    27 Graham Maclennan IH 01:23:57 M40

    28 Mark Robson HHR 01:24:14 M40

    29 Clifford Leith Metro Aberdeen 01:25:06 M40

    30 John MacEwan Ochil 01:25:15 M40

    31 Barrie MacKinnon LAC 01:25:28 M

    32 Jon Shepherd HHR 01:25:56 M40

    33 Alasdair McDougall HHR 01:26:24 M40

    34 Gerald Angus Keith 01:26:36 M50

    35 Jamie Paterson HHR 01:26:48 M40

    36 David Clark Cosmics 01:27:02 M40

    37 Calum Faulkner HHR 01:27:28 M

    38 Mark Robb HHR 01:27:35 M

    39 Kenneth MacDonald U/A 01:27:52 M

    40 Gregor Davidson Acoy 4 Para 01:29:19 M

    41 Shona Mackie HHR 01:29:47 F

    42 Kenneth Mckenzie U/A 01:30:49 M

    43 David Holden lomond HR 01:30:50 M

    44 Lina Mardall Deeside 01:31:39 F50

    45 Robert Maclean LAC 01:32:19 M40

    46 John Moffat HHR 01:32:40 M50

    47 Kenneth Buchanan HHR 01:32:45 M

    48 Jonathan Weir U/A 01:32:54 M

    49 Craig Wallace Helm HR 01:32:59 M

    50 Robert Maclean U/A 01:33:14 M50

    51 Steven James Liddle HHR 01:34:12 M40

    52 Lesley Clark Cosmics 01:34:22 F40

    53 Brian Campbell LAC 01:34:25 M50

    54 David Mitchell U/A 01:34:33 M

    55 Sue Wilby HHR 01:35:13 F40

    56 Raymond Wilby HHR 01:36:13 M70

    57 Brian Brennan westies 01:36:52 M60

    58 Colin Wilson lomond HR 01:37:49 M50

    59 Iain Beedie lomond HR 01:38:14 M40

    60 David Bryan East Sutherland 01:38:38 M40

    61 Melanie Gaff U/A 01:38:55 F

    62 Colin Earnshaw NHH 01:39:50 M40

    63 Stuart Ross HHR 01:39:53 M

    64 Joe Holden lomond HR 01:42:02 M70

    65 David Duncan Ochil 01:43:40 M60

    66 Joan Wilson lomond HR 01:43:46 F50

    67 Scott Munro Lochtayside 01:44:47 M40

    68 Derek Arnot HHR 01:45:11 M50

    69 Rebecca Bryce Cosmics 01:47:00 F

    70 Sheryl Innes HHR 01:48:52 F

    71 Eleanor Munro Keith 01:51:15 F40

    72 Duncan Tunstaff Deeside 01:54:00 M50

    73 Willie MacRae Helm HR 01:54:07 M40

    74 Tilly Smith U/A 01:55:04 F50

    75 Linda Smith Moray RR 01:56:26 F50

    76 Megan Bee HHR 02:01:44 F

    77 Louise Grilly Carscube Har 02:01:44 F

    JNR Race

    Pos Name Club Time

    1 Danny McPake Ross County 24:29

    2 Keir Beaton East Sutherland 25:18

    3 Finlay Rutter Unattached 25:48

    4 Liam Clark Aberdeen AAC 26:20

    5 Joseph Conner Helm HR 26:44

    6 Grace Whelan Moray RR 26:46

    7 Kyle Sutherland Ross County 27:38

    8 Alex Ellen Ross County 28:08

    9 Sam Bryan East Sutherland 30:36

    10 Hamish Hickey Ross County 32:31

    11 Niamh Whelan Moray RR 32:58

If you would like any news items added contact
douglas.macdonald@hotmail.co.uk

Photo crop (passport)

Web feed

You are viewing the text version of this site.

To view the full version please install the Adobe Flash Player and ensure your web browser has JavaScript enabled.

Need help? check the requirements page.


Get Flash Player